Polikarbonāts ir ilgmūžīgs materiāls. Īpašs pārklājums aizsargā materiālu pret saules UV starojumu, pateicoties kam ražotāji dod materiālam 10 gadu garantiju. Garantijas ir spēkā, ja materiāls ir pareizi uzstādīts. - Polikarbonāts ir līdz 200 reizēm triecienizturīgāks par parasto (silikāta) stiklu.
- Polikarbonātam ir laba gaismas caurlaidība. Daudzslāņu loksnēm tā ir diapazonā no 45-80% atkarībā no materiāla biezuma.
- Polikarbonāts ir videi draudzīgs materiāls. Daudzslāņu materiāls palīdz ietaupīt enerģiju (siltumu un elektrību). Materiāls ir atkārtoti pārstrādājams. Materiālam sairstot netiek izdalīti nekādi bīstami ķīmiskie elementi. Materiāla degšanas procesā pamatā izdalās tikai ogļskābā gāze (CO2) un ūdens tvaiki.
- Polikarbonāts nav pašdegošs materiāls (degšana notiek tikai pievadot ārēju liesmas avotu) . Daudzslāņu polikarbonātiem (biezumā 6-20 mm) ir piešķirta ugunsdrošības klase B-s1-d0 (B1). Šī ugundrošības klase ļauj materiālu pielietot projektos ar TP1 prasībām.
- Polikarbonāts ir viegli mehāniski apstrādājams. Materiāla apstrādi (griešanu, urbšanu un stiprināšanu) pamatā var veikt ar rokas instrumentiem.
Lietošana: Tāpat kā ar lielāko daļu celtniecības materiālu, arī ar šūnu polikarbonāta plāksnēm ir jārīkojas un jātransportē uzmanīgi, nepieļaujot skrāpējumu veidošanos un malu bojājumus. Materiāla virspuse (ar UV aizsargslāni) ir pārklāta ar apdruku/uzrakstiem klātu aizsargplēvi. Ja uzrakstu nav, augšējo virsmu aizsargā sarkana aizsargplēve. Apakšpusē ir neitrāls pārklājums bez uzrakstiem.
VIENMĒR UZSTĀDIET MATERIĀLU TĀ, LAI AR UV AIZSARGSLĀNI KLĀTĀ PUSE BŪTU VĒRSTA PRET SAULI !!! Zāģēšana: Šūnu polikarbonāta plāksnes iespējams sagriezt ar lielāko daļu elektroinstrumentu un rokas instrumentu (ripzāģis, finierzāģis, nazis). Zāģēšanas paliekas no kanāliem ir jāizpūš, izmantojot saspiesta gaisa plūsmu. Ripzāģa asmenim ir jābūt ar smalkiem, neizvērstiem zobiem. Ja tiek izmantots rokas zāģis vai finierzāģis, plāksne jāpiestiprina pie darbagalda, lai novērstu nevēlamu vibrāciju. Mazākās polikarbonāta plāksnes (līdz 10 mm biezas) iespējams sagriezt ar nazi, taču ir svarīgi, lai nazis būtu ass. Uzglabāšana: Šūnu polikarbonāta plāksnes ir jāsargā no atmosfēras ietekmes: saule, lietus utt. Sakrautas plāksnes jāapsedz ar necaurspīdīgu pārklāja materiālu. Vienāda garuma šūnu polikarbonāta plāksnes ir jāsakrauj kaudzē horizontāli. Ja plāksnes ir dažāda garuma, tad garākās plāksnes ir jānovieto kaudzes apakšā, izvairoties no tā, lai to malas nepaliktu bez atbalsta. Kaudzes jākrauj uz koka balstiem.
|