Eļļa koka grīdām OLEUR paredzēta telpās ekspluatējamu koka grīdu (t.sk. parketa) virskārtas piesūcināšanai. OLEUR iesūcas virsmā saglabājot koksnes dabisko izskatu, aizsargā virsmu no netīrumiem un ūdens iedarbības, paaugstina izturību pret abrazīvo nodilumu. Iespējama tonēšana RILAKOLOR sistēmā saskaņā ar katalogu COLTEC WOOD (EC bāze).
- Iekšdarbiem
- Pieļaujama krāsošana ar rulīti
- Pieļaujama krāsošana ar otu
- Produktu iespējams tonēt
- Šķaidīšanai un instrumentu tīrīšanai izmantojams šķīdinātājs
- Žūst 16 st
- Patēriņš 12 - 20 m²/l (atkarībā no koka sugas)
LIETOŠANA:
Virsmas sagatavošana. Piesūcināmajai koka virsmai jabūt sausai, attīrītai no netīrumiem un putekļiem. Koksnes mitrums nedrīkst pārsniegt 10 %. Jaunas koka virsmas iepriekš jānoslīpē. Daudzpakāpju slīpēšanas gadījumā slīpēšanas pirmo stadiju jāveic ar slīppapīru, kura graudainības indekss ir 80. Pēdējo slīpēšanu jāveic ar slīppapīru, kura graudainības indekss ir 120. Eļļas uzklāšanas un žāvēšanas laikā gaisa un virsmas temperatūrai jābūt robežās 10 – 25°C. Relatīvais gaisa mitrums nedrīkst pārsniegt 65 %.
Uzklāšana (piesūcināšana ar eļļu). Eļļu koka grīdām OLEUR bagātīgi uzklāj uz virsmas ar otu, veltnīti vai lakošanai paredzētu špakteļlāpstiņu. Pēc uzklāšanas eļļai ļauj iesūkties 20 – 25 minūšu laikā. Šajā laikā nepieciešams sekot tam kā notiek eļļas iesūkšanās. Uz laukumiem, kuros eļļa ir pilnībā iesūkusies, nepieciešams uzklāt papildus produktu vai nu no taras , vai arī novirzot to no laukumiem uz kuriem vērojams eļļas pārpalikums. Gadījumā, ja uzklātā eļļa ir pilnībā iesūkusies, nepieciešama tās atkārtota uzklāšana līdz pilnīgai koksnes virsmas piesūcināšanai. Ne vēlāk kā 20 – 30 minūtes pēc virsmas piesūcināšanas ar eļļu nepieciešams uzsākt eļļas ierīvēšanu koka virsmā ar mīkstas lupatas palīdzību vai arī veikt virsmas apstrādi ar slīpmašīnu, kas apgādāta ar brūnas krāsas pulējamo disku, vienmērīgi izlīdzinot pa virsmu eļļu kas nav iesūkusies. Pēc tam neiesūkušos eļļu novāc ar tīru lupatu. Vēl pēc 2 – 3 stundām virsmu pulē ar mīkstu lupatu vai slīpmašīnu, kas apgādāta ar sarkanas krāsas disku. Parādoties produktam, kas nav iesūcies, to atkal novāc ar lupatu, lai novērstu laukumu izveidošanos ar spīdīgu plēvi, kuras novākšana pēc eļļas nožūšanas būs ļoti apgrūtinoša. Nožūšanas laiks 20°C temperatūrā būs 16 – 20 stundas. Patēriņš – 15 – 20 m²/l apstrādājot cieto koku sugas ( kā, piemēram, ozols) un 12 – 15 m²/l apstrādājot tādus skujkokus kā priede. Ar eļļu piesūcinātas grīdas var sākt ekspluatēt pēc 3 dienām no tā brīža kad pilnībā pabeigta virsmas piesūcināšana un slīpēšana. Paklāju ieklāšanu un mēbeļu uzstādīšanu var veikt ne ātrāk kā pēc 1 nedēļas. Atkarībā no grīdas ekspluatācijas apstākļiem atkārtotu piesūcināšanas procedūru jāveic ar laika intervālu no 6 mēnešiem līdz 2 gadiem. Ar eļļu piesūcinātajām lupatām ir iespējama pašaizdegšanās ! Tādēļ tās ir jāsamitrina ar ūdeni un jāiznīcina ! Darba instrumentu tīrīšanai lietot vaitspirtu vai šķīdinātāju VAITSOL.
Glabāšana. Jāglabā cieši aizvērtā tarā, sargājot no sasilšanas.
Bīstami!
H226 Uzliesmojošs šķidrums un tvaiki. H336 Var izraisīt miegainību vai reiboņus.
|