Caparol Capatect ThermoSan Fassadenputz - Lietošanai gatavs strukturējams vieglais apmetums uz hibrīda saistvielas bāzes un nanokvarca režģa tehnoloģiju ilgstoši tīrām fasādēm.
Piemērots minerālām un organiskām sienu un griestu virsmām ārpus telpām, pielietojams Capatect fasāžu siltumizolācijas sistēmām.
Īpašības:
- Samazināts patēriņš
- Augsta ūdens tvaiku caurlaidība
- Augsta krāsu toņa noturība
- Atšķaidāms ar ūdeni
- Elastīga iestrāde
- Augsta aizsardzība pret sēnītes un aļģu bojājumiem
Pamatnes sagatavošana:
Pamatnei jābūt līdzenai, tīrai, sausai, cietai, nestspejīgai un brīvai no saķeri mazinošām vielām.
Virsmas ar pelējumu, sēnīšu vai aļģu bojājumiem nomazgāt ar ūdens spiediena strūklu, ievērojot likumīgos priekšrakstus.
Virsmu nomazgāt ar Capatox un ļaut kārtīgi nožūt. Ar rūpniecības gāzēm vai kvēpiem nosmērētas virsmas nomazgāt ar ūdens spiediena strūklu,
pievienojot atbilstošu mazgāšanas līdzekli un ievērojot likumīgos priekšrakstus. Pielietojot apmetumu ar grauda izmēru < 2,0 mm, var būt nepieciešama papildu pamatnes pirmapstrāde.
Uzklāšana:
Apmetumu uzklāt uz visas virsmas, izmantojot nerūsējošā metāla ķelli vai piemērotu apdares apmetuma izsmidzināšnas mašīnu un izlīdzināt grauda biezumā.
Tūlīt pēc tam ar plastikāta vai PU-DĒLI virsmu strukturēt apļveida kustībām "biezpiena" struktūras gadījumā, savukārt "lietutiņa" struktūras gadījumā rīvdēli virzīt pārmaiņus vertikāli, horizontāli vai apļveidā. Instrumenta izvēle ietekmē virsmas raupjuma profilu, tāpēc vienmēr strādājiet ar vienādu struktūrēšanas instrumentu viena objekta ietvaros.
Strādājot smidzināšanas tehnikā, sevišķi rūpīgi jāseko līdzi tam, lai materiāls tiktu uzklāts vienmērīgi un jānovērš pārklājumu veidošanās sastatņu salaidumu vietās.
Lai panāktu vienmērīgu struktūru, blakus esošās virsmas vienmēr jāapstrādā vienam un tam pašam meistaram. Tā iespējams novērst struktūras izmaiņas dažādu „rokrakstu” dēļ. Lai novērstu nevienmērīgu joslu veidošanos, nodrošināt iestrādi „mitrs uz mitra”, vienlaikus uz visām sastatnēm strādājot pietiekamam meistaru skaitam.
Patēriņš:
Minētais patēriņš ir orientējošs. Jāņem vērā atkāpes, kas ir saistītas ar objekta un iestrādes specifiku.
Žūšana:
Iestrādes laikā un žūšanas fāzē apkārtnes un pamatnes temperatūra nedrīkst būt zemāka par +5 °C un pārsniegt +30 °C.
Nelietot tiešos saules staros, stiprā vējā, miglā vai augsta mitruma apstākļos. Ja uz pamatnes virsmas izpildes un žūšanas laikā ir spēcīga gaisa kustība, pastāv saraušanās plaisu un poru veidošanās risks apdares apmetumā.
|